LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL

Vlak, autokar                               22.9.2018

450 Kč

Odjezdová místa: Praha, Kolín, Pardubice, Česká Třebová  

   Odjezd vlakem z Prahy, hl.n. v 6:51. Příjezd vlakem do Břeclavi v 9:52. Pěšky k Janovu hradu (více ZDE) a do Lednice, celkem cca 11 km, trasa ZDE. Možnost plavby lodí z Janova hradu do Lednice k Minaretu lodí (více ZDE). V případě zhoršeného počasí z Břeclavi do Lednice autokarem (není v ceně - cca 20 Kč).

    Volno v Lednici, možnost návštěvy zámku  (více ZDE) nebo v zářijovém termínu vinobraní v lázeňském areálu. V odpoledních hodinách krátký přejezd autokarem do Valtic, procházka areálem zámku.

   V 18:14 odjezd vlakem z Valtic do Břeclavi a dále do Prahy. Příjezd do Prahy, hl. nádraží v 22:09.

  Cena zahrnuje: jízdenku vlakem Praha - Břeclav, Valtice - Praha vč. místenek a autokarem Lednice - Valtice, průvodcovské služby

Cena výletu pro děti do 15 let - jen 250 Kč

JESENÍKY, PVE Dlouhé Stráně a Velké Losiny

Vlak                              16.6. a  22.9.2018

450 Kč

Odjezdová místa: Praha, Kolín, Pardubice, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová  

   Odjezd vlakem z Prahy, hl. n. v 6:24.Příjezd vlakem přes Velké Losiny (možnost výstupu klientů se zájmem o návštěvu papírny nebo zámku) do Koutů nad Desnou v 10:06. Pěšky 10 minut k dolní stanici sedačkové lanovky. Od 11 hodin možnost exkurze na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně (elektrárna - Návštěvnické centrum, podzemí elektrárny, autobusem kolem spodní nádrže až na horní nádrž do výšky 1350 m.n.m.). Více ZDE . Turisté mohou zvolit výjezd lanovkou na Medvědí horu do výšky 1095 m a pak 2,5 km na pěšky nebo minibusem horní nádrž.

   V 15:48 odjezd vlakem do Velkých Losin, dvě hodiny volno na procházku lázeňským parkem, v 18:07 odjezd vlakem do Prahy, příjezd na hlavní nádraží v 21:36, možnost výstupu po trase.

Cena zahrnuje: jízdenku vlakem do Koutů a zpět vč. místenek, průvodcovské služby

Cena výletu pro děti do 15 let - jen 250 Kč

 

 PORTA BOHEMICA s plavbou Litoměřic do Ústí nad Labem 

Vlak, lanovka, loď, autokar           1.5.2018                 

300 Kč

Odjezdová místa: Praha, Kralupy, Roudnice, Lovosice  

  Odjezd vlakem z Prahy, hlavního nádraží v 6:51. Příjezd do Ústí nad Labem v 8:15, výjezd kabinovou lanovkou na Větruši, pěší procházka po naučné stezce k Vaňovským vodopádům a sestup k Masarykovým zdymadlům Vaňovské přehrady. Pěšky přes hráz pod hrad Střekov (7,5 km, trase je ZDE). Možnost malého občerstvení v Labské baště. Vlakem v 12:08 z nádraží Ústí nad Labem, Střekov do Litoměřic. Krátká prohlídka města a volno na oběd. Ve 14:00 nástup na loď a plavba po Labi přes Lovosice (zdymadla) a Velké Žernoseky malebným údolím zvaným Porta Bohemica (Brána Čech). V 16:45 připlutí do Ústí nad Labem, Vaňov. Odjezd místním busem na nádraží  a v 17:42 odjezd vlakem do Prahy. Příjezd v 19:08. Možnost výstupu po trase.   

Cena zahrnuje: Jízdné vlakem a autokarem dle programu, jízdné lanovkou na Větruši, lodní lístek z Litoměřic do Ústí, průvodcovské služby

ČESKÉ ŠVÝCARSKO s plavbou z Ústí do Hřenska

Vlak, loď, autokar                                        

300 Kč

Odjezdová místa: Praha  

  Odjezd vlakem z Prahy, hlavního nádraží v 7:27. Příjezd do Ústí nad Labem v 8:42, Krátké volno. V 9:30 plavba lodí do Hřenska, připlutí v 12:15. V 13:30 možnost výjezdu autokarem na Mezní Louku, pěšky po Gabrielině stezce Pěšky (viz mapa ZDE) po Naučné stezce na Pravčickou bránu (více ZDE) a dále do Hřenska  (cca 14 km). Pro méně zdatné turisty možnost z Mezné do Hřenska Edmundovou soutěskou (lodičky, trasa ZDE). Lodním přívozem zpět do Schöny, odjezd v 19 hodin do Děčína a dále do Prahy, příjezd v 21:09

Cena zahrnuje: jízdné vlakem z Prahy do Hřenska  a zpět, lodní lístek z Ústí do Hřenska, jízdné autobusem dle programu, průvodcovské služby    

Pozn.: v případě nízkého stavu Labe v Ústí (méně jak 150 cm vody) bude program upraven. Mezi Ústím a Hřenskem  doprava vlakem a díky ušetřenému času lanovkou tak i zpět na Větruši.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:   BASTEI, PRAVČICKÁ BRÁNA, termíny a program ZDE 

 

 

REZERVACE VÝLETU

Platba průvodci na odjezdu výletu