Jeďte s námi na nejkrásnější místa Rakouska! V ceně zájezdu je zahrnuto jízdné všemi lanovkami, a vstupné do všech památek, bazénů a akvaparků dle programu. Abyste si mohli udělat představu, kolik peněz s námi ušetříte, v závorce vždy naleznete cenu služby podle oficiálního ceníku. Neuspěchanost a pohodu na našich zájezdech ocení všichni, kterým jde o atraktivní a aktivní dovolenou za skvělou cenu. Zájezd je organizován ve spolupráci s ostravským Exotourem.

8 denní: RAKOUSKO, Pitztal s výjezdem do Davosu 

autokar                        1.7. - 8.7.2017

9 590 Kč

Odjezdová místa:  Ostrava a dle dohody (KA, FM, OL, UH, Brno, Znojmo)

1. den:  odjezd v 6.30 od Domu kultury v Ostravě, prùjezd  Rakouskem,  návštěva  benediktinského kláštera Götweig (vstupné 7.50€). Dále navštívíme zámek Artstetten,  kde  bydlel Ferdinand  d´Este  s  manželkou  (vstupné 7,50€). Odjezd na nocleh do Velešína. 

2. den:  po  snídani  odjezd  do  Berchtesgadenu, klimatické  lázně  s  malovanými  domy a zámkem,  přejezd  k jezeru  Königsee, možnost  plavby lodí  ke  kostelu  Sv. Bartoloměje (jízdné 13 €),  dojezd  do  Pitztaalského  údolí, nocleh. 

3. den:  po  snídani  odjezd  k  Ledovcovému expresu, výjezd podzemní  lanovkou  do  výše 2840  m  n.m.  (ušetříte 20€) výjezd lanovkou na Wildspitz do výše 3440 m n.m. (ušetříte  22 €), nejvyšší místo v Rakousku přístupné lanovkou. Cesta lanovkami do údolí, pěšky asi 20 minut k další kabinové lanovce na Rifflsee do výše 2  232  m n.m., procházka kolem jezera, lanovkou zpět, návrat do místa ubytování.

4. den: po snídani výjezd vysokohorskou  silnicí do výše  2750 m n.m.  pod  Kaunertalský  ledovec, výjezd  lanovkou na Karlesjoch do výše 3108 m n.m. (ušetříte 19 €.)  Výhledy do Itálie a Švýcarska. Lanovkou a  autokarem  zpět  do údolí. Zastávka u  přehradní  nádrže,  pokračování  do Fendesu  výjezd  kabinovou  a  sedačkovou  lanovkou na Sommerberg do výše 1870 m  n.m. (ušetříte 17 €). Krátká procházka na Fendler Alm. Lanovkou zpět, návrat  do místa ubytování. 

5. den: po snídani odjezd do Jerzenzu, výjezd lanovkou a sedačkovou lanovkou do výše 2370 m n.m.(ušetříte 16€) Pěšky nebo lanovkou zpět do mezistanice, prohlídka Zirben parku, naučná stezka s mnoha atrakcemi, lanovkou zpět do údolí, přejezd busem do Horního Imstu,výjezd sedačkovými lanovkami do Alpjoch do výše 2100 m  n.m. (ušetříte  17 €). Návrat do místa ubytování.

6.den: po snídani celodenní výlet do Švýcarska, cesta do Davosu podél Innu. Na  zpáteční cestě zastávka v Samnaum (bezcelní  zóna), návrat do  místa  ubytování.

7. den:  po  snídani  odjezd do Jerzenzu, pěší 3  hodinová  procházka ke Stuibenskému vodopádu,  procházky  po okolí, ve večerních hodinách odjezd do ČR. 

8. den:  v  ranních hodinách dojezd  do  ČR.

Cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autobusem dle programu, 6x ubytování se snídaní ve dvou nebo třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, jízdné lanovkami a vstupné dle programu  (3. - 7.den), služby průvodce

8 denní: RAKOUSKO, Ötztalské Alpy

autokar                   9.7. - 16.7.2017

9 590 Kč

Odjezdová místa:  Ostrava a dle dohody (KA, FM, OL, UH, Brno, Znojmo)

1. den: odjezd z Ostravy v 6.30 od Domu kultury, průjezd Rakouskem, návštěva poutního kostela Maria Dreieichen, zastávka v Hornu, návštěva kláštera Altenburg (vstupné 10 €), prohlídka starobylého městečka a zámku Weitra, dojezd na nocleh do Velešína. 

2. den: po snídani, odjezd do Berchtesgadenu - klimatické lázně, možnost výjezdu místním autobusem až do Kehlsteinu (Hitlerovo Orlí hnízdo - cena  18 €) s jedinečnými výhledy na okolní vrcholy Alp, dojezd do Ötztalského üdolí, ubytování. 

3. den: po snídani odjezd do Obergurglu, kabinovou lanovkou do výšky 2670 m.n.m. (ušetříte 18 €), výhledy na ledovce a okolní třítisícovky, krátká procházka, lanovkou zpět a přejezd k další lanovce, výjezd kabinovou a sedačkovou lanovkou do výšky 3064 m.n.m. (ušetříte 2 2€), vyhlídková terasa s výhledy až na italské Dolomity. Lanovkou zpět. Odjezd do Langenfeldu, návštěva Aqua Domu (termální park, 13 vnitřních a venkovních bazénů - ušetříte 20 €), nocleh.

4. den: po snídani odjezd do Kuthai, výjezd sedačkovou lanovkou do výše 2420 m.n.m. (ušetříte 14 €), pěší procházka k Drei Seenhütte, lanovkou zpět, návštěva outdoorového zábavního centra Area47 (ušetříte 22 €), možnost koupání, nocleh. 

5. den: po snídani odjezd do Ventu, výjezd lanovkou do výšky 2365 m.n.m. (ušetříte 13 €), krátká procházka a návrat Ventským údolím do Soldenu, výjezd kabinovou lanovkou na Gaislachkogel do výšky 3040 m.n.m. (ušetříte 26 €), lanovkou zpět do mezistanice, krátká procházka na Heide Alm, lanovkou zpět do Soldenu, odpočinek v relaxačních vnitřních i venkovních bazénech (ušetříte 11 €), nocleh. 

6. den: po snídani odjezd do Ötzu, výjezd kabinovou lanovkou na Acherkogel do výšky 2020 m.n.m. (ušetříte 15 €), nenáročná pěší turistika, lanovkou zpět do údolí, návštěva Muzea Ötziho, (ušetříte 7 €), možnost koupání, nocleh. 

7. den: odjezd do Soldenu a místním autobusem vysokohorskou silnicí do výšky 2800 m.n.m (ušetříte 12 €) a kabinovou lanovkou na Tiefenbach do výšky 3250 m.n.m. (ušetříte 15 €), vyhlídková plošina, výhled na nejvyšší tyrolský štít Wildspitze vysoký 3774 m.n.m., zpět lanovkou do výšky 2800 m.n.m. a opět autobusem do údolí, výjezd lanovkou na Giggijoch do výšky 2284 m.n.m. (ušetříte 15 €), pěší procházka, návrat lanovkou do Soldenu, ve večerních hodinách odjezd do ČR.

8. den: v dopoledních hodinách dojezd do ČR

Cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autobusem dle programu, 6x ubytování se snídaní ve dvou nebo třílůžkových pokojích, jízdné lanovkami a vstupné dle programu (3. - 7.den), služby průvodce

8 denní: RAKOUSKO, Zell am See - Kaprun

autokar                   22.7. - 28.7.2017

8 990 Kč

Odjezdová místa: Praha, Ostrava a dle dohody (KA, FM, OL, UH, Brno, Znojmo)

1.den: odjezd autobusem z Ostravy od DK v 6:30 do Zell am See, ubytování, nocleh

2.den:  po snídani výjezd lanovkou z Zell am See do výšky 2000 m.n.m. na Schmittenhohe (ušetříte 24 €), sestup nenáročně cca 1 hodinu na Sonnenkogel do výšky 1830 m.n.m., sjezd sedačkovou lanovkou na Sonnenalm, pěšky cca 30 minut ke kabinové lanovce a sjezd do Zell am See. Volno na koupání, odpočinek na překrásných plážích (ušetříte 7 €), odpoledne okružní projížďka lodí po jezeře (ušetříte 12 €), nocleh

3.den: snídaně, dopoledne návštěva soustavy vodních nádrží a přečerpávacích elektráren Kaprun (ušetříte 19,5 €), výjezd autobusem a šikmým výtahem na Mooserboden do výšky 2000 m.n.m., krátké volno na procházku s výhledy na okolní třítisícovky, návrat do Kaprunu, výjezd kabinovou lanovkou (ušetříte 13,5 €) na Maiskogel (1678 m.n.m.), krátká nenáročná procházka na Saulochalm, lanovkou zpět do Kaprunu, návrat na ubytování, nocleh

4. den: po snídani odjezd do Saafeldenu, prohlídka zámku Ritzen (ušetříte 4,5 €), odjezd do Leogangu, návštěva Hornického muzea (ušetříte 7 €), odjezd do věhlasného Kitzbuhelu, zastávka, pokračování do Mittersillu, volno a návštěva přírodovědného muzea Národního parku Vysoké Taury (ušetříte 8,5 €), návrat na ubytování, nocleh

5. den: po snídani odjezd do Kaprunu, výjezd lanovkou do Alpincentra (2452 m.n.m.), výjezd lanovkou nad ledovci do výšky 3029 m.n.m. na Kitzsteinhorn (ušetříte 35 €), vyhlídková plošina, sjezd lanovkou zpět do údolí, přejezd do centra Kaprunu, návštěva Muzea automobilových veteránů (ušetříte 8 €), od cca 14 hodin volno na koupání a odpočinek (ušetříte 7 €.), v podvečer odjezd do Hinterglemmu, pěšky překrásným údolím po Promenádě do Saalbachu, návrat na ubytování, nocleh

6.den: po snídani výjezd kabinovou lanovkou Areitbahn (ušetříte 24 €) na Areitalm (1400 m.n.m), zdatnější turisté cca 45 minut pěšky na Glocknerhaus do výšky 1 700 m.n.m., rozhledy na Kitzsteinhorn a další třítisícovky, pěšky cca 1 hodinu sestup do 1 300 m.n.m. k horní stanici kabinové lanovky CityXpress. Méně zdatní pohodlně z Arbeitalmu přímo k lanovce. Sjezd dolů do Zell am See, koupání v jezeře nebo ve vnitřním bazénu (ušetříte 7 €), volno, příprava na odjezd, společné posezení, nocleh

7.den: snídaně, odjezd do Salzburgu, prohlídka města, krátké volno, odjezd do ČR

Cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autobusem dle programu, 6x ubytování se snídaní ve dvou nebo třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, jízdné lanovkami a vstupné dle programu, průvodcovské služby

8 denní: RAKOUSKO, Korutanské Alpy

autokar                   26.8. - 31.8.2017

7 590 Kč

Odjezdová místa: Praha, Ostrava a dle dohody (KA, FM, OL, UH, Brno, Znojmo)

1. den: odjezd autobusem v 6.30 z Ostravy do Brna, příp. vlakem v 6:40 z Prahy do Brna a přestup do autobusu, večer příjezd do Korutan - ubytování v Bad Kleinkirchheimu. 

2. den: po snídani odjezd  ke kabinové lanovce. Výjezd do výšky 2100 m.n.m. (ušetříte 20 €). Procházka, sjezd dolů do údolí a přejezd k další kabinové lanovce k Turracherskému jezeru. Kabinovou lanovkou na Turracher - (ušetříte 12 €), panoramatický pohled na okolní 2000 m vrcholy. Sjezd do údolí a pokračujeme po 35 km dlouhé horské cestěi do Národního parku Nockberge (ušetříte 17 €). Zastávka v Almgasthof Zechneralm (restaurace s 10% slevou na občerstvení). Zpět na ubytování.

 3. den: po snídani odjezd směrem na Katschberg - výjezd sedačkovou lanovkou do výšky 2220 m.n.m. (ušetříte 18,50 €) - pěší procházka, sjezd lanovkou do údolí a přejezd horskou silnicí k přehradní nádrží do Malty, do výšky 1933 m.n.m. (ušetříte 18,50 €). Prohlídka přehradní hráze. Zpět do údolí do Gmündu, návštěva Muzea automobilů značky Porsche (ušetříte 8 €) nebo koupání v místním otevřeném koupališti (ušetříte 3,50 €), zpět na ubytování

 4. den: snídaně, odjezd do Flattachu, podzemní lanovkou Mölltal Express a kabinovou lanovkou (ušetříte 28 €), přímo k ledovci do výšky 2200 m.n.m. Odsud možnost sedačkovou lanovkou za 13 € do výšky 3 000 m.n.m. Zpět do údolí a přejezd do Mallnitzu, výjezd lanovkou na Ankogel do výše 2636 m.n.m. (ušetříte 25 €). Možnost občerstvení v nové Hannoverské chatě. Lanovkou zpět do údolí a návštěva krytých lázní Tauernbad (ušetříte 8 €), odjezd na ubytování. 

5. den: snídaně, odjezd do Arriachu - Gerlitzen, kde si prohlédnete zahrádku s různě tvarovanými kořeny (ušetříte 5 €), pak odjezd k Osiacherskému jezeru, výjezd kabinovou lanovkou na Gerlitzen do výšky skoro 2000 m.n.m. (ušetříte 20,50 €), sjezd zpět k jezeru a projížďka lodí po Osiacherském jezeře (ušetříte 13,50 €). Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

 6. den - v ranních hodinách příjezd do Brna (možnost přestupu na vlak do Prahy) a dále do Ostravy.

Cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autobusem dle programu, 4x ubytování se snídaní ve dvou nebo třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, jízdné lanovkami a vstupné dle programu, průvodcovské služby

 

REZERVACE ZÁJEZDU DO ALP (spolupráce s Exotourem)

Rodinná 46, 700 30 OSTRAVA 30, IČ 22984097, tel. 722 900 186, 595 781 049. Formulář slouží k vypsání cestovní smlouvy, kterou dostanete písemně vč. podkladů pro platbu zálohy.

Zájezdy do Alp se konají ve spolupráci s ostravským Exotourem a řídí se proto jeho Všeobecnými obchodními podmínkami.

Důležité jsou zvláště stornopodmínky:

Zákazník je povinen zaplatit tyto stornovací poplatky:

- v době do 30 dnů 30 % ceny , nejméně však 200,-Kč

- v době kratší 30 dnů do 15 dnů 50% ceny

- v době kratší 15 dnů do 7 dnů 70% ceny

- v době kratší 7 dnů do 3 dnů 90% ceny

- v době kratší 3 dnů 100% ceny

Při podání objednávky:

a)  Skutečná rezervace nastává zaplacením  30% zálohy, bez zaplacení platí 7 dnů, není-li zaplacena záloha po 7 dnech, rezervace se ruší. Zasedací pořádek v autobuse se bude řídit datem zaplacení zálohy.

Doplatek do výše 100% nutno zaplatit nejpozději 30 dnů před odjezdem.

b) Zaplatí - li  za účastníka zájezd organizace , bude vystavena faktura na základě písemného požádání ( žádosti ) této  organizace ( odbory, zaměstnavatel).